5.4.2011/VJF SPECIÁL – Liberec

Večer jiného folku je projekt, který si klade za cíl představovat veřejnosti nové tváře folku a písničkářství ve všech podobách. Projekt za sebou má slušnou historii několika koncertních večerů, v nichž se vystřídala řada originálních českých interpretů. Dovede posluchače příjemně překvapit kvalitní dramaturgií i nevšedními hudebními lahůdkami. Jiný folk je poctivé písničkaření, jenž se svobodně prochází mezi hudebními žánry, je svěží, moderní a inteligentní. Nechte se nadchnout!

Koncert proběhne v Libereckém klubu HAD 5. dubna 2011 od 20h
http://hadklub.cz/ || http://infolk.cz/ || http://vecerjinehofolku.cz/
VSTUPNÉ: 30 CZK

- – - – - -

ALEŠ BRIXI – liberecký alternative-folk-akustický interpret.
// bandzone.cz/alesbrixi

JAN OSTROV – chanson d! grunge; kytara & hlas & básně.
// bandzone.cz/janostrov

KUBA ALEXA – pro zasvěcené Quite Quiet; majitel hypnotického hlas.
// bandzone.cz/quitequiet

MELANKOHOLIK – indie-acoustic; po svém a s rozmachem.
// bandzone.cz/melankoholik

EMOZPĚV – rozladěný písničkář s Nuslí; emoce, drive..
// bandzone.cz/emozpev

31.3.2011/AKUSTICKÝ ŘEZ

Večer Jiného Folku se primárně soustředí na organizování vlastních koncertů, ale rádi Vás budeme informovat i o žánrově příbuzných akcích našich kolegů. Za pořadem Akustický řez stojí známý písničkář Marek Dusil.

- – - >

Poslední březnový den zahrají v legendární hospodě U vystřelenýho voka na Žižkově čtyři písničkáři. Každý obecenstvu nabídne jinou polohu folku a seznámí Vás s aktuálním výrazem nezávislé písničkářské scény.

ZAČÁTEK AKCE: 20.00h | VSTUPNÉ: 50 Kč

Rockově laděný Marek Dusil nedávno vydal se svou kapelou lyrické album COSI v produkci Štěpána Smetáčka. Markova poetika čerpá z krásy české krajiny, českých žen a křehkosti současných vztahů.

Protikladem bude nekompromisní punk-folkový písničkář Ernest Voltr. Jeho svérázný projev zaujme milovníky undergroundové linie české hudby.

Josef Fojta je rodákem z Českých Budějovic, ovšem procestoval již kraj světa. Jeho anglofonní projev staví na důvěrném seznámení s britskou a americkou hudební scénou. Kdybyste nevěděli, že je Čech, ani by Vás to nenapadlo. Melodika i zpěvákův projev je ryze zahraniční a to na velmi vysoké úrovni.

Nuselský písničkář emozpěv představí své bolestné písně. Emotivně zabarvený projev se opírá o české texty a poněkud neharmonickou melodiku.

(odkaz na facebook událost zde)

21.3.2011/A Studio Rubín

Poprvé se pořad Večer Jiného Folku odehraje mimo prostor klubu Rybanaruby. Důvod je prostý. Rádi bychom posluchačům představili různé kluby, kde se dá hrát akustická muzika. Naše pozvání přijali vynikající RARA AVIS, kteří se představí ve speciálním akustickém setu. Dále zahraje zbrusu nový projekt ZWEI. Členy formace jsou zkušení muzikanti Lukáš Landa z Flo a Filip Kotlář z kapely Hrnce z Kredence. Svým akordem přispěje i chomutovský písničkář se srdcem v Manchesteru – Whispering of Soul. A muzikantský čtyřlístek uzavře zástupce české písničkařiny Melankoholik.

A Studio Rubín nabízí intimní prostor a vynikající zvuk, proto věříme, že se bude jednat o nevšední koncertní zážitek.

Akce se odehraje v pondělí 21. března 2011. Vstupné bude 80Kč. Začátek bude přesně ve 20:00.