VJF 19/ 1. prosince 2011, 20:00. RockCafé.

Vážení přátelé, drazí fanoušci!

Dovolujeme si pozvat Vás již na devatenáctý Večer jiného folku, který se uskuteční 1.12.ve velkém sále klubu Rock Café. Půjde o poslední akci VJF v tomto roce a podle toho jsme pro Vás připravili ne zrovna tradiční, o to však zajímavější setlist. A na koho se můžete těšit?

Kay / Jiří / Tvzex (Sunshine) – Táborští Sunshine patří mezi nejznámější kapely současné klubové scény a jistě není třeba je představovat. Letos vydali v pořadí již sedmé studiové album a speciální set v rámci VJF bude historicky vůbec první akustický gig kapely v této podobě. Ať už patříte mezi fanoušky kapely Sunshine nebo jste na jejich tvorbu narazili okrajově, jisté je jedno – možná půjde o jeden z nejzajímavějších setů v historii Večerů jiného folku a také zajímavý moment v historii kapely samotné!

Toneless – Další zástupce kytarové scény. Skupina hrající ryzí brit-pop má na kontě dvě desky i několik singlů v rotacích rádií. Po krátkém období spolupráce s jinými muzikanty a na jiných projektech se kluci na chvíli vrací k živému vystupování. Vystoupí jako duo Filip Gemroth a Matěj Porteš.

Žofie Kabelková – Zajímavá písničkářka pocházející z Jihlavy. Za předloňské album Peřiny z vody byla nominovaná na cenu Anděl v kategorii Folk a její tvorba je charakteristická křehkým, jemným projevem a citlivou melodikou.

Melankoholik – Jeden z pořadatelů VJF a spolu se Žofií další interpret, který ten večer zazpívá česky. Vytrvale balancuje na hraně indie folku a akustického popu.

Tak doražte, bude to fajn! Start ve 20:00. Vstup 120,-