VJF 38/ La Loca – PETER J. BIRCH, AGU, QUITE QUIET

Peter J. Birch je 22 letý songwriter, který se velmi rychle dostal na vrcholy polských hudebních žebříčků. Jeho hudba se stylově velmi blíží tradičnímu americkému folku. Někteří polští hudební kritici ho označuji jménem „mimomanželského syna Boba Dylana a Joni Mitchell“. Začátkem letošního roku se vydal na celoevropské turné, v rámci kterého navštíví také Českou Republiku.

Agu je původem polka, současně žije a působí v České Republice. Bravurně vláda jemným sametovým sopránem. Prošla si už mnoha hudebními žánry: od klasiky, přes gospel, World Music, jazz, pop, folk, až k autorské tvorbě. Nemá ráda škatulkování, proto ptaná o hudební žánr, kterému se věnuje, odpovídá, že „Zen Core“- špetka dobrého popu, kapka intimního folku, hrst slov přímo ze srdce a vše okořeněno vokálními experimenty. Zpívá polsky, anglicky a český. Její písně jsou něžné, často postavené na jemných minimalistických smyčkách, které navodí zasněnou, meditační atmosféru každému koncertu Agu.

Quite Quiet – Kuba Alexa je písničkář vycházející z anglo-americké písničkářské scény, povětšinou doprovázen některým ze svých občasných hostů. Tentokrát vystoupí s kolegou Karlem Heřmanem.

Tak tedy 24. února 2014 v La Loca, start ve 20:00, vstupné je tentokrát ZDARMA. Přijďte si užít příjemný večer a poslechnout kvalitní hudbu, budeme se na vás těšit!