VJF 44/ …bar coming soon

Vážení přátelé,
rok se s rokem sešel a je to opět vánoční Večer Jiného Folku. Proběhne v odlehčené atmosféře komorního prostoru smíchovského podniku Coming Soon a těšit se můžete na následující vystupující:

Lukáš Chromek – mistr zvuku i kytary, bývalý kytarista skupiny Airfare, začal sólově experimentovat a představí svou vlastní tvorbu. Nechme se překvapit, jestli si bude hrát s krabičkami, nebo přijde s písničkářským setem, čekat od něj můžeme oboje!

Lukáš Landa – možná si jej budete pamatovat ze starších VJF, možná o něm slyšíte poprvé, ale věřte, že jeho nedávno vydaná debutová deska je krásná. Přijďte si jeho kombinaci indie, folku a popu poslechnout živě!

emozpěv – jistě netřeba představovat, jeden z organizátorů VJF právě objíždí republiku v tandemu s Calm Season. Jeho letošní debutová deska bodovala u kritiků i fanoušků a dokazuje, že mladý český folk není o snídani v trávě, ale o poetické obraznosti citlivé melancholie.

Kuba Alexa – a další člen VJF týmu uzavírá kvarteto vystupujících. Momentálně své síly věnoval vydání kompilace D.I.O., která představuje novou tvorbu českých songwriterů. Jaká je ale jeho vlastní tvorba? Zjistěte sami a přijďte se nechat ukolíbat na vánočním VJF!

Budeme se na vás těšit 22. prosince ve smíchovském klubu Coming Soon. Vstupné je 50 Kč a začínáme v 19:30. Třeba dojde i na koledy!

vjf-comingsoon

VJF 43 & Akustický řez/ A Studio Rubín – IAN + Tomáš J Holý + Kamašne

Vážení fanoušci jiného folku, čtyřicáté třetí pokračování akustických showcase se blíží. Po delší době se vracíme do útulného prostoru malostranského Rubínu. Možná už stříháte ušima, protože větší pódium znamená většího hosta. A je nám velkou ctí, že můžeme tentokrát přivítat brněnskou formaci IAN, která na sebe poprvé upozornila vítězstvím v českém Youtube festu. Neusli na vavřínech a postupně se vyhráli do pozice jedněch z nejaktivnějších klubových interpretů u nás. Když si k tomu připočtete neúnavný optimismus a vynikající instrumentální stránku zajímavě kombinující kytaru s violoncellem, vyjde vám z toho projekt, který prostě musíte slyšet.

>> https://www.facebook.com/WeAreIAN

Zároveň jsme se rozhodli podpořit našeho kolegu a kamaráda Marka Dusila, kterému zrušili termín Akustického řezu. Protože se nám Kamašne před nedávnem ozvali a zároveň měli vystoupit 6.11. na A. řezu, nabídli jsme Markovi i jim možnost odehrát setík v Rubínu na VJF.

Tomáš J Holý

Tomáš J Holý, je český kytarista, silně inspirován mistry perkusivní akustické kytary, jako jsou Andy McKee nebo Michael Hedges, a také milovník post-rockových kytarových ploch. Tomáš poctivě cvičí několik hodin denně a je to na jeho virtuozitě znát. Pokud obdivujete mistrovské ruce kytaristů, neměli byste na jeho vystoupení chybět!

>> http://bandzone.cz/tomasjholy

Kamašne – čtyři lidé, čtyři názory, jedna hudba, která je nerozlučně spojuje. Upřímnou poezií textů provází energická kytara. Hranice cesty sebejistě nastavuje basová linka a hravé rytmy perkusí dotváří celkový pocit nikdy nekončícího hledání… Prostě Kamašne… tentokrát bez perkusí.

>> http://kamasne.cz/

Tak tedy 6. listopadu v A Studiu Rubín, budeme se na vás velmi těšit !

Start 19:30. Vstupné: 100 Kč

IAN-rubin