21.8. 2015 VJF special/ Box na nábřeží v Ústí nad Labem

Večer Jiného Folku rozšiřuje své pole působnosti a přiváží kus svého programu do Ústí

KUBA ALEXA – Vysoký charismatický písničkář má na svém kontě již několik rozmanitých nahrávek, na kterých se objevují zajímaví hosté. Naposledy vyšel na kompilaci D.I.O. ve spolupráci s Filipem Gemrothem křehký singl Leave It All / Feel It All. Kuba se na nahrávkách nebojí experimentovat, hledat novou strukturu a zvuk svých písní. V Ústí ovšem zahraje ve své nejpřirozenější poloze a tak si můžete vychutnat jeho písně tak, jak byly původně napsány.
https://quitequiet.bandcamp.com/
https://dioep.bandcamp.com/

MAREK DUSIL – Mára Dusil se svou kapelou vydal již dvě desky, které se dostaly do zorného pole zahraničních rádií zabývajících se písničkářskou scénou. Jeho druhá deska Ocean obsahuje i pár anglicky otextovaných písní, čímž nepřímo navazuje například na legendární undergroundovou kapelu Dunaj, která na svých nahrávkách rovněž nedodržovala jazykový purismus, tolik typický pro českou hudební scénu. Marek tím do sebe vstřebává oba hudební světy – domácí i zahraniční – a vzniká tím nevšední náladový mix.
http://bandzone.cz/marekdusilblend

SUNBEAM – Ladislav Hráský aka Sunbeam se na hudební scéně pohybuje již řadu let. Jeho nezaměnitelný sametově drsný vokál a povaha jeho písní čerpají inspirací ze seattleské grungeové scény. Sunbeam svou hudbou dokazuje, že grunge je především o písní a teprve potom o všem ostatním. Slyšet jej můžete ještě v projektu Two Codes Future, se kterým letos vydal nahrávku Velvet Sound.
http://bandzone.cz/nocodesfuture
http://bandzone.cz/sunbeam

JIRKA IMLAUF – Zástupcem ústecké scény je jeden z nejvýraznějších českých indie-rockových písničkářů posledních dvou dekád. Jiří Imlauf je frontman kapely Houpací Koně, která zaznamenala masivní mediální úspěch po vydání své poslední desky Everest. Ještě předtím ale nahráli několik neprávem opomíjených hudebních klenotů. Jiřího písně jsou ceněné zejména pro vynikající texty, u nichž je znát, že hudba jen dokresluje jejich náladu a nikoliv naopak.
http://www.houpacikone.cz/

usti