VJF speciál/ 8.10. 2016 Jílové U Prahy @ Kavárna Záložna – JUSTIN LAVASH

Večery jiného folku jsou dlouholetý projekt snažící se představovat širší veřejnosti zajímavé písničkáře i známé hudebníky v akustické poloze.

Hned první Večer jiného folku v Jílovém bude svým způsobem výjimečný – vystoupí totiž Justin Lavash, charismatický Brit, který už teď na tuzemské scéně platí za unikátního interpreta. Osmačtyřicetiletý famózní kytarista ve své písničkařině kombinuje ostrovní folk s jazzem a blues a ačkoliv v jeho tvorbě mnozí uslyší jistý nádech syrovosti zakouřených nočních barů, zároveň obsahuje v rámci české scény nebývalou porci virtuosity. Pro svůj charakteristický projev se stal vyhledávaným hudebníkem a kolegou – spolupracoval například s Michalem Horáčkem, Lenkou Dusilovou, Monikou Načevou, s klasiky českého undergroundu DG 307 či s téměř protipólem – mladou skupinou Sunflower Caravan. Výčet těchto hudebníků sám o sobě vypovídá o Justinově žánrové rozkročenosti, o jeho charismatu a talentu se můžete přijít přesvědčit sami.

Srdečně vás zveme 8. října do kavárny Záložna, vstup kulatých 100,- a začátek v osm večer. Těšíme se na vás!

http://kavarna-zalozna.cz/
http://justinlavash.com/
http://vecerjinehofolku.cz/

VJF speciál/ 27.8. 2016 Ústí nad Labem

speciál/ 27.8. 2016 @ Ústí nad Labem, Večer jiného folku na Nábřeží – Sunbeam, Kuba Alexa, Bob O´Keeffe

Sunbeam je společně s Kubou Alexou, Jardou Konášem a Ondřejem spolupořadatel Večerů jiného folku. Jeho tvorba má kořeny v grungeové scéně 90. let. Láďa je majitelem skvělýho hlasu a jeho písně se příjemně poslouchají.

http://bandzone.cz/sunbeam
https://youtu.be/JTPfxnRxuzE

Kuba Alexa je písničkář vycházející z anglo-americké písničkářské scény, jeho písně jsou vesměs klidné a pomalé, i proto se jeho domovský projekt jmenuje Quite Quiet. Studiové nahrávky doplňuje ale mnoha hosty, protože většinu koncertů je nucen hrát sám či v duu apod.

https://quitequiet.bandcamp.com/
https://youtu.be/JKZxj8R2FHs

Bob O’Keeffe – tento irský písničkář už nějakou dobu žije v Praze a po nárazovém vystupování na různých akcích se konečně vrhnul do intenzivnější práce, vydal své první EP a v současné době pracuje na dalším a pilně koncertuje.

https://soundcloud.com/bobokeeffe
https://youtu.be/o0niY4Nz_tI

VJF 49/ TEEPEE, QUITE QUIET, EMOZPĚV (solo)

Vážení přátelé Večerů jiného folku,

ani v roce 2016 nezahálíme a blíží se naše první akce. Opět s něčím speciálním! V pořadí již 49. VJF se vrátí do klubu U Staré paní, kde vás čekají následující vystupující:

teepee || dvojice zasněných indie folkařů z Plzně letí strmě vzhůru. Dali se dohromady teprve před rokem, ale stihli za tu dobu obdivuhodné věci. Kromě buskování v zahraničí si na podzim projeli české kluby, kde zaujali melancholickou polohou vycházející ze severského folku i ostrovního songwriterství. Jako předskokani si zahráli například s Republic of Two, Emmou Smetanou nebo Luno. Nyní pracují na debutové desce. Večer U Staré paní bude speciální i díky tomu, že teepee pokřtí nový videoklip.

Quite Quiet || akustický projekt Kuby Alexy jistě netřeba představovat. Spoluorganizátor VJF se tentokrát představí ve speciálním setu se spřátelenými muzikanty.

emozpěv (solo) || nestává se často, aby během jednoho večera vystoupili dva členové VJF týmu. Tentokrát ovšem uděláme výjimku. Emozpěv totiž začal pracovat na další desce a nastal čas představit nový repertoár! Alespoň trošičku…

Bude to příjemný večer, co říkáte? Tak přijďte 17. února do jazz klubu U Staré paní, budeme se na vás těšit!

Začátek ve 20:00, vstup 100 Kč.
http://vecerjinehofolku.cz/
http://www.jazzstarapani.cz/

VJF49

13.11. 2015 VJF special/ Klub Art Opava

Večer Jiného Folku rozšiřuje své pole působnosti a přiváží kus svého programu do Opavy.

QUITE QUIET - Kuba Alexa je písničkář vycházející z anglo-americké písničkářské scény, povětšinou doprovázen některým ze svých občasných hostů. Zda-li dorazí do Artu sám nebo ne, to se vzhledem k vytíženosti jeho kolegů uvidí až na místě.
https://quitequiet.bandcamp.com/
https://dioep.bandcamp.com/

ACOUSTIC SESSION - Opavské trio, které zpracovává ve svém osobitém stylu doplněném o improvizace světové rockové standardy i vlastní tvorbu.
https://www.facebook.com/acousticseasson

MAELLA - Je mladá, hezká, talentovaná a má co říct. Kombinace, která se u písničkářek vyvažuje zlatem. Vlastním jménem Michaela Charvátová vypustila do světa pár singlů, nedávno odmaturovala a nyní se soustředí na přípravu desky. Občas vystupuje sama, občas s dalšími muzikanty, ale pokaždé je křehká, éterická a dechberoucí.
https://www.facebook.com/maellasound

VÍCE INFO ZDE

15.10. 2015 VJF 48/ Jamm Club Praha

Vážení přátelé Večerů jiného folku, do Prahy se blíží dva indie folkoví hudebníci, které byste neměli minout.

Německá zpěvačka Jacky Bastek pracuje hodně s prvky britské a severské ženské písničkařiny, Brit Matt Midgley zase vychází z instrumentálního folku. Společně se sejdou 15. října v pražském Jamm Clubu v rámci dalšího VJF, kde je doprovodí tuzemský kytarista Tomáš J. Holý. Dramaturgicky jde o poměrně sepjatý večer, neboť všichni tři hudebníci kytaru používají i na takzvané perkusivní hraní, tedy částečně ji mění i v rytmický nástroj. Poměrně specifická žánrová odnož u nás nemá příliš velkou tradici, pokud jste se nikdy proto s touto hudbou nesetkali, v půlce října budete mít ideální příležitost. O den později se všichni tři folkaři představí společně v chomutovské Hřebíkárně. Tak se zastavte, rádi vás uvidíme!

Začátek ve 20:00, vstup 100 Kč. FB Událost >>

vjf48

21.8. 2015 VJF special/ Box na nábřeží v Ústí nad Labem

Večer Jiného Folku rozšiřuje své pole působnosti a přiváží kus svého programu do Ústí

KUBA ALEXA – Vysoký charismatický písničkář má na svém kontě již několik rozmanitých nahrávek, na kterých se objevují zajímaví hosté. Naposledy vyšel na kompilaci D.I.O. ve spolupráci s Filipem Gemrothem křehký singl Leave It All / Feel It All. Kuba se na nahrávkách nebojí experimentovat, hledat novou strukturu a zvuk svých písní. V Ústí ovšem zahraje ve své nejpřirozenější poloze a tak si můžete vychutnat jeho písně tak, jak byly původně napsány.
https://quitequiet.bandcamp.com/
https://dioep.bandcamp.com/

MAREK DUSIL – Mára Dusil se svou kapelou vydal již dvě desky, které se dostaly do zorného pole zahraničních rádií zabývajících se písničkářskou scénou. Jeho druhá deska Ocean obsahuje i pár anglicky otextovaných písní, čímž nepřímo navazuje například na legendární undergroundovou kapelu Dunaj, která na svých nahrávkách rovněž nedodržovala jazykový purismus, tolik typický pro českou hudební scénu. Marek tím do sebe vstřebává oba hudební světy – domácí i zahraniční – a vzniká tím nevšední náladový mix.
http://bandzone.cz/marekdusilblend

SUNBEAM – Ladislav Hráský aka Sunbeam se na hudební scéně pohybuje již řadu let. Jeho nezaměnitelný sametově drsný vokál a povaha jeho písní čerpají inspirací ze seattleské grungeové scény. Sunbeam svou hudbou dokazuje, že grunge je především o písní a teprve potom o všem ostatním. Slyšet jej můžete ještě v projektu Two Codes Future, se kterým letos vydal nahrávku Velvet Sound.
http://bandzone.cz/nocodesfuture
http://bandzone.cz/sunbeam

JIRKA IMLAUF – Zástupcem ústecké scény je jeden z nejvýraznějších českých indie-rockových písničkářů posledních dvou dekád. Jiří Imlauf je frontman kapely Houpací Koně, která zaznamenala masivní mediální úspěch po vydání své poslední desky Everest. Ještě předtím ale nahráli několik neprávem opomíjených hudebních klenotů. Jiřího písně jsou ceněné zejména pro vynikající texty, u nichž je znát, že hudba jen dokresluje jejich náladu a nikoliv naopak.
http://www.houpacikone.cz/

usti

15.5. 2015 VJF/ VOLNÁ COVERNIGHT v JammClubu

Vážení přátelé jiného folku, po čtvrt roce jsme pro vás připravili další ze sérií covernights. Vracíme se opět na dohled Hradčan, na místo, které máme velice rádi. Hádáte správně, další akce se odehraje v dejvickém Jamm Clubu (Pod kaštany 183/3). Začneme ve 19:30 a hrát se bude na volné téma. Schválně vám ještě neprozradíme program, ale jisté je, že ještě máme pár míst volných. Takže pokud se chcete přihlásit, stačí nám poslat zprávu na info(at)vecerjinehofolku.cz.

A pro ty, kteří o VJF cover night slyší poprvé – princip těchto večerů je, že se sejdou pražští i mimopražští songwriteři a songwriterky, aby si zahráli výjimečně nikoliv své skladby, ale písně těch, které mají rádi. Tyto akce jsou známé uvolněnou atmosférou a propojením s publikem, pokud budete nějakou píseň znát, můžete si zazpívat, pokud si budete najednou chtít taky zahrát, stačí zvednout ruku a půjčit si kytaru, budeme rádi.

Tak přijďte v pátek 15. května do dejvického Jamm Clubu, bude to velmi příjemný večer.

jammclub-VJF-covernight

15.4. 2015 VJF & Headliner představují: DAVID STYPKA & BANDJEEZ a BOB O´KEEFFE

Vážení přátelé, 15. dubna se v malostranském A studiu Rubín odehraje speciální akce. Půjde totiž o spojení Headlineru s pravidelnými akustickými koncerty jménem Večery jiného folku, kde vystoupí dva zajímaví interpreti.

Severomoravský songwriter David Stypka se svou kapelou brázdí českou kotlinou už dlouho, ale vloni na sebe výrazně upozornil vynikající deskou Čaruj, kterou čtenáři Headlineru v anketě časopisu nominovali mezi nejzajímavější desky roku 2014. Originální písničkařina, severomoravská syrová poetika a instrumentální preciznost jsou koktejl, který David Stypka servíruje sebevědomě a rád, přijďte ochutnat!

Druhým hostem bude Bob O’Keeffe. Tento irský písničkář už nějakou dobu žije v Praze a po nárazovém vystupování na indie folkových akcích se konečně vrhnul do intenzivnější práce. Před pár týdny díky tomu dokončil debutovou desku, kterou pokřtí právě v Rubínu.

A po setech těchto vynikajících hudebníků přijde navíc na řadu afterparty s DJ’s St. Anyard a The Mayor!

Tam vás touto cestou srdečně zveme a těšíme se, co Bob s Davidem Stypkou živě předvedou. Tak přijďte, bude to příjemný večer. 15. dubna v A studiu Rubín od 20:00, vstupné 100 Kč.

VJF&Headliner představují

VJF covernight/ MARTYHO FRKY PUB

Vážení přátelé Večerů jiného folku, hektické období konce roku je za námi, ten nový se ještě pořádně nerozjel, a to je ten ideální čas pro to další ze série covernight, muzikantských sešlostí, kde si může zahrát každý. Tématicky tentokrát půjde opět o volný program, nechme se překvapit, zda si vystupující připraví písně svých oblíbených interpretů nebo naopak originálně zpracují singly, které je v poslední době zaujaly. Kdo si pamatuje na letní covernight na Kampě a Nicelandův cover Wreckingball od Miley Cyrus, jistě ví, co tím myslíme.

Volná covernight proběhne 20. ledna 2015 od 19:30, tentokrát poprvé v prostředí poměrně nového, ale přesto už pro mnohé oblíbeného podniku Martyho Frky Pub. Ten se nachází na Žižkově na adrese Milíčova 25 a všichni jste srdečně zváni a vítáni, ať už jako vystupující či jako návštěvníci. Přijďte si zahrát nebo poslechnout písničkáře v netradičním prostředí i coverující poloze. Zájemci o hraní se můžou hlásit přes FB VJF nebo na adrese info(at)vecerjinehofolku.cz, vstup bude dobrovolný. Těšíme se na vás!

martyhofrky

VJF 44/ …bar coming soon

Vážení přátelé,
rok se s rokem sešel a je to opět vánoční Večer Jiného Folku. Proběhne v odlehčené atmosféře komorního prostoru smíchovského podniku Coming Soon a těšit se můžete na následující vystupující:

Lukáš Chromek – mistr zvuku i kytary, bývalý kytarista skupiny Airfare, začal sólově experimentovat a představí svou vlastní tvorbu. Nechme se překvapit, jestli si bude hrát s krabičkami, nebo přijde s písničkářským setem, čekat od něj můžeme oboje!

Lukáš Landa – možná si jej budete pamatovat ze starších VJF, možná o něm slyšíte poprvé, ale věřte, že jeho nedávno vydaná debutová deska je krásná. Přijďte si jeho kombinaci indie, folku a popu poslechnout živě!

emozpěv – jistě netřeba představovat, jeden z organizátorů VJF právě objíždí republiku v tandemu s Calm Season. Jeho letošní debutová deska bodovala u kritiků i fanoušků a dokazuje, že mladý český folk není o snídani v trávě, ale o poetické obraznosti citlivé melancholie.

Kuba Alexa – a další člen VJF týmu uzavírá kvarteto vystupujících. Momentálně své síly věnoval vydání kompilace D.I.O., která představuje novou tvorbu českých songwriterů. Jaká je ale jeho vlastní tvorba? Zjistěte sami a přijďte se nechat ukolíbat na vánočním VJF!

Budeme se na vás těšit 22. prosince ve smíchovském klubu Coming Soon. Vstupné je 50 Kč a začínáme v 19:30. Třeba dojde i na koledy!

vjf-comingsoon